hhg5fdh4k3j

V Říčanech proběhlo XI. adventní prozpěvování

Vytisknout

Pod patronací místostarostky města Říčany Hany Špačkové předvedl něco málo ze svého umění domácí dětský hudební soubor Mikeš, zahanbit se nenechaly ani dětské folklorní soubory Osminka a Lučinka z Prahy, nechyběla ani Mládež z Lensedel s Českou besedou.

Akci pořádal dětský soubor Mikeš, Město Říčany, Vlastivědná společnost Ladova kraje o. s., Středočeský kraj a Folklorní sdružení ČR.

Mezi hosty, kteří pak společně symbolicky zapálili první adventní svíčku, byli přítomni např. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová, předseda Folklorního sdružení Zdeněk Pšenica či radní pro kulturu a památkovou péči Středočeského kraje Zdeněk Štefek.

„Zažil jsem dnes dvě skupiny náctileté generace. A nelišily se tím, že jedna byla přítomna v Říčanech a druhá na pražském sídlišti. Jedna vítala advent zpěvem a tancem, dávala radost nejen sobě, ale i dalším přítomným, druhá postávala jako obvykle, tedy bezcílně na plácku na sídlišti a na dálku byl cítit alkohol a marihuana. Chtěl bych při příležitosti přicházejících vánočních svátků opět ocenit všechny, kteří se práci s dětmi a mládeží věnují, neboť jim předávají skutečný smysl života.“ komentoval radní Štefek.

Akce pak pokračovala na náměstí, kde z tribuny zaznělo další vystoupení hudebního souboru Mikeš. Na závěr byl slavnostně rozsvícen i vánoční stromek.

Thursday the 18th. (c) 2012-2024 Zdeněk Štefek