hhg5fdh4k3j

STANOVISKO Klubu zastupitelů KSČM Středočeského kraje k rozhodnutí vlády zrušit vojenský újezd Brdy

Vytisknout
Datum zveřejnění

Komunisté Středočeského kraje v uplynulých letech, v souladu s názorem většiny obyvatel kraje, vytvořili společenský tlak a tím znemožnili výstavbu tzv. „radarové základny USA“ v prostoru vojenského újezdu Brdy.

 

Jasně tak zároveň prezentovali zájem zachovat ekologický i vojensko-politický a sociální status quo tohoto regionu.

Zastupitelé Středočeského kraje zvolení za KSČM nesouhlasí s rozhodnutím vlády zrušit vojenský újezd Brdy. Vláda tím porušila dříve deklarovaná rozhodnutí.

Narušení sociálního a ekologického prostředí by mělo negativní vliv na rozvoj celé oblasti. Sílí obavy o zneužití tohoto rozhodnutí ve prospěch lobbistických a developerských skupin a o ztrátu sociálních jistot místních obyvatel.

Podporujeme stanoviska obcí uvedené oblasti a spolu se starosty a občany brdska vyzýváme Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky tento zákon, navržený a schválený vládou 20. listopadu 2013, neschválit.

Jsme přesvědčeni, že současná vláda v demisi nemá dostatečný mandát na taková rozhodnutí a nová vláda s novým ministrem obrany přehodnotí celý záměr a bude více respektovat názory obyvatel uvedené oblasti.

K tomu jsme připraveni podpořit i místní referenda v obcích sousedícími s vojenským výcvikovým prostorem Brdy.

Vyzýváme všechny středočeské krajské zastupitele a zvolené poslance v nedávných parlamentních vobách k podpoře tohoto stanoviska.

 

 

Klub zastupitelů KSČM

Středočeský kraj

 

Podepsáni: Bechynská Dana, Cinka Ivan, Coufal Zbyněk, Dovolil Josef, Fialová Jiřina, Hála Josef, Hubený Pavel, Jetenský Pavel, Krajdl Martin, Krejčová Marie, Kudrna Luboš, Melša Václav, Milata Zdeněk, Nekovářová Zuzana, Peška Ladislav, Posolda Pavel, Svoboda Jiří, Šedivá-Krulišová Jana, Štefek Zdeněk

9. prosince 2013

 

Wednesday the 17th. (c) 2012-2024 Zdeněk Štefek