Replika císařské koruny bude k vidění nejen v našem kraji

Vytvořeno úterý 2. únor 2016 11:53

Rada kraje schválila plán výpůjček repliky říšské císařské koruny. „Umělecká kopie císařské koruny se nachází nyní v depozitářích Galerie Středočeského kraje. Vzhledem k tomu, že letošní rok bude probíhat množství aktivit k 700. výročí narození Karla IV., evidovali jsme řadu žádostí o její zápůjčku,“ řekl radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek.

 

 

Koruna bude zapůjčena pro výstavu „Zlato pro Korunu českou“ v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy od 6. do 8. května a pak od 15 do 28. května.

 

Dále Národnímu technickému muzeu na akci „Stavitelství doby Karla IV.“, která se uskuteční od 10. do 12. května a Cechu českých vinařů na akci v Kutné Hoře „Karel IV. – moudrý panovník a vinař“.

 

„Korunu také obdrží kutnohorské České muzeum stříbra na výstavu „Kutná Hora a Lucemburkové na českém trůně“, a to od 1. června do 31. srpna,“ dodal radní Štefek.

 

Od 2. do 11. září se přestěhuje do Ústeckého kraje – na výstavu „Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků“, která bude realizována v Regionálním muzeu v Teplicích.

 

 

Thursday the 2nd. (c) 2012-2016 Zdeněk Štefek