Březen, z NATO vylezem?

V těchto dnech si připomínáme vstup naší rozdělené země do Severoatlantického paktu v roce 1999. Hned po několika dnech se naše země zapojila do agrese proti Jugoslávii 24. března 1999. S naším souhlasem tehdy vojenské síly 78 dnů a nocí ničily a zabíjely i pomocí ochuzeného uranu a kazetových bomb převážně civilní cíle, bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN.  

Číst dál: Březen, z NATO vylezem?

Přežije lidstvo?

Koronavirus se stává mediálním tématem číslo 1. Tomu se vzhledem k vývoji teď již i oficiálně pandemie nikdo nediví. Články se předhánějí v popisech toho či onoho nakaženého, v rozhovorech s odborníky, sledované jsou různé tiskové konference. Mnozí mají oprávněný strach o sebe a své blízké, mnozí se i v této situaci snaží válet tu svou kuličku jak příslovečný brouk dál nebo dokonce na neštěstí druhých parazitovat.

Číst dál: Přežije lidstvo?

Z 21. Zastupitelstva Středočeského kraje

V pondělí 25. listopadu se konalo poslední letošní zastupitelstvo Středočeského kraje. Mělo na programu 162 bodů. Na začátek bylo přítomno 58 zastupitelů z 65 a formální body prošly bez problému. Pak se schvaloval program jednání. Vyřazeny byly vyúčtování energie v Sadské a další body, včetně námi kritizovaných individuálních dotací pro kamerový systém v Kladně a hlídky v Mladé Boleslavi, měnily se názvy některých bodů. Zájem o změnu či doplnění programu nebyl, jen ODS chtěla zařadit bod o obchvatech měst a obcí, bude ale asi v různém.

Číst dál: Z 21. Zastupitelstva Středočeského kraje

Z jednání 22. krajského zastupitelstva

První letošní jednání bylo zahájeno minutou ticha za senátora Kuberu. Po procesních bodech se schvaloval program. Hejtmanka navrhuje zařadit bod úpravy jednacího řádu a volba nového člena a předsedy kontrolního výboru. Od ODS byl navržen bod zajištění kyberbezpečnosti v nemocnicích i co chystají nemocnice v souvislosti s aktuální epidemií. Také informace o průběhu a výsledcích po sloučení 2 škol v Brandýse n. L. Také informace o podvodech v KSUS a informace o podaném trestním oznámení na vedení kraje a KSUS od zastupitele Pánka. Michalik informoval, že navrhli změnu RUDu a Rada to nepodpořila (připravuje se vlastní návrh v pracovní skupině Asociace krajů).

Číst dál: Z jednání 22. krajského zastupitelstva

K 21. zastupitelstvu Středočeského kraje

25. listopadu proběhne již 21. zastupitelstvo Středočeského kraje. Komunisté vnímají jako zásadní body zejména rozpočet na rok 2020, zásady participativního rozpočtu a vyhlašované fondy na rok 2020. Ale vyjádří se i k aktualizaci regionálních funkcí knihoven a k oblasti bezpečnosti.

Číst dál: K 21. zastupitelstvu Středočeského kraje

Chystá se skok v opravách silnic? Co útok v Benešově? Co s výsledky maturit?

Zastupitelé za KSČM počítají mezi důležité body informaci o záměru přijetí úvěru od Evropské investiční banky, Informaci o kyberútoku v nemocnici v Benešově, Stav školství a výsledky maturit a také třeba téma změnu Rozpočtového určení daní.
„Obecně neodmítáme jednání o nových účelových prostředcích na investice, ale nedáváme bianco šek. Takže jsme neměli problém podpořit třeba úvěr na posílení vlastních prostředků na předfinancování a kofinancování evropských projektů, Bendlův úvěr ale podporu od nás před řadou let nedostal,“ uvedl předseda klubu Zdeněk Štefek.

Číst dál: Chystá se skok v opravách silnic? Co útok v Benešově? Co s výsledky maturit?

Thursday the 2nd. (c) 2012-2016 Zdeněk Štefek