Z jednání 17. zastupitelstva Středočeského kraje

Jednání 18. února bylo zahájeno za přítomnosti 58 zastupitelů. Po procedurálních otázkách bylo diskutováno o programu. Návrh hejtmanky bylo stáhnout dotaci na Stavbu roku, návrh na sloučení školy Liblice a Kolín.

Náměstek Petera (ČSSD) navrhl stáhnout sloučení škol Čelákovice s Brandýsem, důvodem je změna stanoviska města. Předkladatelé nenašli podporu ani v opozici, ani v koalici – klub KSČM nekoncepční kroky slučování nepodpořil. Michalík (STAN) navrhl zařadit bod odvolání Seidla.  Rakušan (STAN) a Havlíček (ODS)navrhl zařadit bod o organizačních změnách na úřadě. Skopeček (ODS) uvítal stažení materiálů o slučování škol.  

 

Číst dál: Z jednání 17. zastupitelstva Středočeského kraje

Úsilí komunistů zabránit zrušení Střední odborné školy v Českém Brodě bylo úspěšné

Z programu zastupitelstva 18. února byl stažen záměr sloučit Střední odbornou školu v Českém Brodě –Liblicích s kolínskou střední průmyslovou školou. Klub KSČM, který od počátku se sloučením, které by znamenalo likvidaci SOŠ v Českém Brodě - Liblicích, nesouhlasil, rozhodnutí předkladatelů vítá, nenašli by pro něj totiž zřejmě dost hlasů – komunisté v kraji podporují menšinovou koalici ANO a ČSSD.

Číst dál: Úsilí komunistů zabránit zrušení Střední odborné školy v Českém Brodě bylo úspěšné

Poslední zastupitelstvo projedná rozpočet, fondy, podporu obcí

26. listopadu se koná 16. zastupitelstvo Středočeského kraje.
Klub KSČM považuje za zásadní body programu rozpočet na rok 2019, vyhlášení dotačních titulů, Koncepční podporu významných akcí v kraji spolu s vyhodnocením velkých akcí v roce 2018 a informaci ohledně vývoje sporu se společností Mladá RP.

Číst dál: Poslední zastupitelstvo projedná rozpočet, fondy, podporu obcí

Ne slučování škol, ano pomoci malým obcím

18. února se koná 17. zastupitelstvo Středočeského kraje.

Klub KSČM vnímá za nejzásadnější body programu různé formy finanční pomoci malým obcím dovybudovat základní infrastrukturu, oblast zdravotnictví a zřízení další společnosti a ve školství téma slučování škol.

Číst dál: Ne slučování škol, ano pomoci malým obcím

Ne koncesionářským poplatkům, ne dalšímu zdanění mobilních telefonů

Po 100 dnech vládnutí nám ministr kultury Antonín Staněk naznačil, že se budou možná zvyšovat koncesionářské poplatky, že se budou odvíjet dokonce od počtu lidí v domácnosti a že by se snad měly platit i za chytré telefony.

Číst dál: Ne koncesionářským poplatkům, ne dalšímu zdanění mobilních telefonů

Z 16. jednání Zastupitelstva Středočeského kraje

26. listopadu proběhlo již 16. krajské zastupitelstvo. Na začátku bylo přítomno 57 zastupitelů. Složen byl slib nového zastupitele za STAN, který nahradil nového senátora Hrabu, který odstoupil. Procesní body proběhly bez problémů. Do programu bylo navrženo zařadit hejtmankou některé body (zejm. Memoranda) – budou projednány a vyřadit některé body.

Číst dál: Z 16. jednání Zastupitelstva Středočeského kraje

Saturday the 20th. (c) 2012-2016 Zdeněk Štefek