binance referral code

Nejsem národností Evropan, narodil jsem se jako Čechoslovák

Článek v Halo novinách 9. 4. mě představuje jako kandidáta do EP...

Jméno Zdeněk Štefek znají čtenáři Haló novin zejména ve spojitosti s kulturou nebo Středočeským krajem – mnohdy obojím. Od roku 2004 (s přestávkou v letech 2008–2012) je krajským zastupitelem, v letech 2012–2016 byl radním pro oblast kultury a památkové péče Středočeského kraje, nyní je předsedou krajského výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch. Je stínovým ministrem kultury KSČM. Podruhé kandiduje do Evropského parlamentu.

Číst dál: Nejsem národností Evropan, narodil jsem se jako Čechoslovák

Zapadá slunce nad Kotvou?

S přicházejícím jarem možná zapadá slunce nad proslulým palácem Kotva. Ministr kultury zrušil budově památkovou ochranu, kterou Ministerstvo kultury ČR domu poskytlo v roce 2018. 
Prý jen proto, že se v průběhu řízení změnil vlastník, nedokončené řízení tak bude probíhat znovu. Budoucnost jedné z nejzajímavějších československých budov 70. let s půdorysem připomínajícím včelí plástve je tak ohrožena.

Číst dál: Zapadá slunce nad Kotvou?

Proti válce, proti NATO

Každodenní větrné počasí s deštěm a mnohdy i sněhovými přeháňkami mi v posledních dnech symbolizuje mnohá potupná březnová výročí. Okupaci zbytku Československa nacistickým Německem 15. března 1939, která následovala po ostudné mnichovské zradě ze září 1938. Vstup naší země do Severoatlantického paktu v roce 1999, který znamenal i účast našich vojáků v mnoha taženích, která měla šířit krví a mečem tu pravou demokracii pod taktovkou velkého strýčka Sama do celého světa.

Číst dál: Proti válce, proti NATO

Národ bez jazyka je národem bez srdce

V Poslanecké sněmovně se bude projednávat návrh na vydání zákona o státním jazyce České republiky. Není to první iniciativa komunistů zaměřená na ochranu našeho jazyka, první pokusy proběhly za vlády Zemana v roce 1999, za vlády Špidly v roce 2003, i v rámci novelizace zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání v roce 2004. Poslední pokus pak patřil do minulého volebního období.

Číst dál: Národ bez jazyka je národem bez srdce

Drahá data vrchem kopce jsou

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková se stala mediální hvězdou prohlášením, že si za drahá data od mobilních operátorů můžeme sami, protože je málo užíváme a dáváme přednost připojení přes WIFI. Vyvolalo to řadu bouřlivých reakcí, ale jeden úhel pohledu jako by chyběl. Že to přece není jen o datech, za které více platí ti, co jich méně užívají, není to vlastně ani jenom o mobilech a paušálech za neomezené hovory, kdy některá ministerstva vyjednala paušál za několik desítek korun proti sedmi stovkám paušálu pro normálního zákazníka.

Číst dál: Drahá data vrchem kopce jsou

Sunday the 24th. (c) 2012-2016 Zdeněk Štefek