Proti válce, proti NATO

Každodenní větrné počasí s deštěm a mnohdy i sněhovými přeháňkami mi v posledních dnech symbolizuje mnohá potupná březnová výročí. Okupaci zbytku Československa nacistickým Německem 15. března 1939, která následovala po ostudné mnichovské zradě ze září 1938. Vstup naší země do Severoatlantického paktu v roce 1999, který znamenal i účast našich vojáků v mnoha taženích, která měla šířit krví a mečem tu pravou demokracii pod taktovkou velkého strýčka Sama do celého světa.

Číst dál: Proti válce, proti NATO

Drahá data vrchem kopce jsou

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková se stala mediální hvězdou prohlášením, že si za drahá data od mobilních operátorů můžeme sami, protože je málo užíváme a dáváme přednost připojení přes WIFI. Vyvolalo to řadu bouřlivých reakcí, ale jeden úhel pohledu jako by chyběl. Že to přece není jen o datech, za které více platí ti, co jich méně užívají, není to vlastně ani jenom o mobilech a paušálech za neomezené hovory, kdy některá ministerstva vyjednala paušál za několik desítek korun proti sedmi stovkám paušálu pro normálního zákazníka.

Číst dál: Drahá data vrchem kopce jsou

Předčasný jásot nad levnějším voláním

Tak nám volání do zahraničí od května zlevní až o 80%, hlásají titulky úspěch z Evropského parlamentu. Super, pár telefonátů se lidem, co třeba volají známým na dovolené v Řecku, zlevní, říkám si. A nemohu nevzpomenout na Mílu Ransdorfa, který se touto problematikou dlouhodobě zabýval. I z jeho iniciativy byl ostatně od loňského června zrušen poplatek za roaming, tedy za volání, sms a čerpání dat ze zahraničí.

Číst dál: Předčasný jásot nad levnějším voláním

Monday the 25th. (c) 2012-2016 Zdeněk Štefek