Vrátíme i do malých obcí život

Středočeskému kraji sice přibývá obyvatel, zejména v prstenci satelitů okolo Prahy, ale na malých obcích, kterých je v kraji většina, je život těžký. Satelity bez škol, školek, středisek i vylidněné obce daleko od měst spojuje jedno – stávají se jen noclehárnami. Co s tím chtějí komunisté dělat?

Číst dál: Vrátíme i do malých obcí život

Rostoucí obavy o budoucnost

Nárůst počtu nakažených COVIDem přináší obavy, jak to bude dále. Největší obavy mají logicky ty skupiny, na které dopadla jarní vlna nejvíce. Dle průzkumů jsou největší postiženou skupinou obecně ženy – jsou obvykle zaměstnány v odvětvích, která jsou hůře postižena karanténními opatřeními (cestovní ruch, pohostinství, maloobchod, služby), nesou vyšší podíl na péči o děti všech věkových kategorií a jsou obvykle oběťmi domácího násilí, které během karantény narostlo.

Číst dál: Rostoucí obavy o budoucnost

S nadhledem je největším problémem kraje Praha

28. srpna byl zveřejněn rozhovor, který se mnou vedl redaktor  Haló novin. Je na celou stránku, normálně bývám stručnější... 
Vyzkoušel jste si opoziční práci zastupitele již v letech 2004-2008, pak jste byl letech 2012-2016 radním pro oblast kultury a památkové péče. Pozici zastupitele jste obhájil i v roce 2016, kdy jste se stal předsedou klubu zastupitelů a od podzimu 2017 i předsedou výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Středočeského kraje. S čím jdete do krajských voleb letos?

Číst dál: S nadhledem je největším problémem kraje Praha

Čím prospěly investice kraje občanům?

Náš kraj vynakládá na investice každý rok miliardy korun a tak bylo možné i s využitím dalších národních a evropských zdrojů v posledních letech zrealizovat stovky prospěšných projektů.

Číst dál: Čím prospěly investice kraje občanům?

Nová Třešnička je tu!

Prázdninová Středočeská Třešnička představuje nejen výsledky práce krajských zastupitelů za KSČM v končícím období, ale i kandidáty do podzimních krajských voleb. Stahujte v PDF na adrese Třešničky

Wednesday the 23rd. (c) 2012-2016 Zdeněk Štefek