Středočeský kraj ruší další střední školu

Středočeské zastupitelstvo schválilo poslední listopadové pondělí další krok k omezování dostupnosti středního školství v kraji. Střední odborná škola a učiliště v Kralupech nad Vltavou se sloučí se střední odbornou školou a učilištěm v Neratovicích, nástupnická škola má být ta neratovická.

Číst dál: Středočeský kraj ruší další střední školu

Kultura v koaliční smlouvě? Sliby - chyby?

Snaha dosáhnout 1% výdajů na kulturu bez výdajů na církve je chvályhodná, stejně jako body směřující k větší podpoře živého umění i hmotného dědictví, ale je to již dlouhodobé vábení, které nebylo ani za vlád současných skoro již vládních stran realizováno, chybí naprostá zmínka třeba o potřebných víceletých grantech.

Číst dál: Kultura v koaliční smlouvě? Sliby - chyby?

Miliardy v suchu a miliony bez energie

Tak už máme dost banánů, nestojí se na ně fronty. Stojí se ale jinde, teď před sídly ČEZ, po krachu Bohemia Energy. Více než milion klientů naštěstí nepřijde o dodávky, ale bude je mít od dodavatele poslední instance.

Číst dál: Miliardy v suchu a miliony bez energie

Jak se hraje o koryta

Tak k nám přišla radostná zpráva. Od ledna se zlevňuje uhlí o 50%. Ale pozor, prý jen to živočišné, abychom se z toho zdražování nepo....

Číst dál: Jak se hraje o koryta

Co čeká kulturu v roce 2022?

Unie zaměstnavatelských svazů ČR pořádala v Opatství Emauzy konferenci Kultura 2022.

V dopoledním bloku referoval o situaci v kultuře a vývoji posledních let ministr kultury Lubomír Zaorálek.  Svěřil se se svými plány po nástupu do funkce, které ale naboural COVID. Kultura se totiž stala jednou z nejvíce ohrožených oblastí, zejména ta živá. Shrnul tak alespoň prostředky a programy, které se postupně podařilo pro oblast kultury v rámci anticovidových opatření vybojovat.

Číst dál: Co čeká kulturu v roce 2022?

Saturday the 4th. (c) 2012-2016 Zdeněk Štefek