Co čeká kulturu v roce 2022?

Unie zaměstnavatelských svazů ČR pořádala v Opatství Emauzy konferenci Kultura 2022.

V dopoledním bloku referoval o situaci v kultuře a vývoji posledních let ministr kultury Lubomír Zaorálek.  Svěřil se se svými plány po nástupu do funkce, které ale naboural COVID. Kultura se totiž stala jednou z nejvíce ohrožených oblastí, zejména ta živá. Shrnul tak alespoň prostředky a programy, které se postupně podařilo pro oblast kultury v rámci anticovidových opatření vybojovat.

Číst dál: Co čeká kulturu v roce 2022?

Dostupnost kultury je pro budoucnost zásadní

Letos je nosné téma „Památky pro všechny“ a je to téma, které se dá rozvinout do širšího požadavku „Kultura pro všechny“. Vždyť nejen památky, obnovené, opravené a také kulturním děním oživené památky tvoří naší kulturu. Památky, které by měly být stále dostupnější i pro ty, kteří jsou nějak znevýhodněni. Ať již jsou nevidoucí, nedokáží se sami pohybovat nebo mají dětský kočárek.

Číst dál: Dostupnost kultury je pro budoucnost zásadní

Kraj nepodpoří malé obchůdky

Tak se nám Středočeský kraj nezapojil do ministerského programu Obchůdek 21+, který měl podpořit rozvoj služeb v malých obcích. Prý kvůli nízké alokaci, která by přinesla při 500 žadatelích jen 6000 Kč pro každý obchůdek.

Číst dál: Kraj nepodpoří malé obchůdky

Vyšla podzimní Třešnička

V podzimní Třešničce se středočeští komunisté soustředí na volby. Samozřejmě. Přečtete si ale i vyjádření k rušení tratí nebo k Národnímu parku Křivoklátsko. Ke stažení v PDF je zde.

Ne likvidaci železničních tratí, ne zdražování veřejných služeb!

Rada Středočeského kraje schválila v rámci kraje záměr zastavit či omezit provoz na 12 železničních tratích. Po zrušení středočeského zlevněného jízdného a zdražení hromadné dopravy průměrně o 25% jde o další krok, který odnesou nejen lidé ve Středočeském kraji, jeho návštěvníci, ale i naše životní prostředí.

Číst dál: Ne likvidaci železničních tratí, ne zdražování veřejných služeb!

Sunday the 26th. (c) 2012-2016 Zdeněk Štefek