Z masopustu v „Mayrovce“

Vytisknout
Datum zveřejnění

11. února proběhl v hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích u Kladna tradiční masopust. Ve skanzenu se sešly průvody masek z nejbližšího okolí. Nechyběl zde ani místopředseda Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek. V průvodech nechyběly samozřejmě tradiční postavy masopustů - medvěd, symbol plodnosti a kobyla, kterou se historicky snaží účastníci hospodářům v jednotlivých staveních „prodat“. Na programu bylo i tradiční udělení masopustního práva a volba královny masopustu. “ popsal své zážitky Štefek.

 

 

První masopustní průvod začal před Divadlem Lampion a postupně se napojil na náměstíčku Viktora Stříbrného na masopustní průvod z Podprůhonu. Masopustní průvod maškar z Tuháně vyrazil také na cestu do skanzenu Mayrau. Další průvod, z Libušína vedl okolo střelnice a čistírny odpadních vod.  A poslední průvod začal ve Vinařicích.

 

V „Mayrovce byl připraven bohatý program, pro děti malá maškařící dílnička. Na průvody navazovalo udělení masopustních práv, korunovace královny masopustu, scénické představení maškar, průvod maškar po skanzenu s hudebním doprovodem Batucada band a pak zahrála k tanci a poslechu Chotěborka.

Monday the 13th. (c) 2012-2016 Zdeněk Štefek