O královském hvozdu Křivoklátsko

Vytvořeno neděle 2. říjen 2016 6:15

V Muzeu T.G.M. Rakovník proběhla 30. září zajímavá beseda o královském hvozdu Křivoklátsko. „Beseda byla spojena zejména s prezentací stejnojmenné nové knihy a s autogramiádou autorů, kniha zaplňuje dlouhodobou mezeru na trhu a obsahuje i nádherné fotografie,“ sdělil radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek, který akci navštívil.

Zaplněný sál Dr. Spalové vyslechl poutavou prezentaci knihy „Křivoklátsko - příběh královského hvozdu“, která obsahuje informace o vývoji krajiny Křivoklátska od její nejstarší geologické historie, přes geomorfologický vývoj v třetihorách a čtvrtohorách, až po vliv člověka na krajinu od pravěku po úplnou současnost.

 

Příběh krajiny je dokumentován zajímavými fotografiemi a doprovodným textem.

 

Autoři – Karel Žák, Martin Majer, Petr Hůla a Václav Cílek - odvedli kvalitní práci, za což je obecenstvo odměnilo také pořádným potleskem.

 

Křivoklátsko, chráněné jako lovecký revír českých knížat a králů od středověku, se dočkalo ochrany vyhlášením chráněné krajinné oblasti v roce 1978, ale již v roce 1977 byla nejcennější část Křivoklátska vyhlášena biosférickou rezervací UNESCO.

 

Poutavou populárně naučnou publikaci s množstvím fotografií vydalo v letošním roce nakladatelství Dokořán, s.r.o., publikaci podpořil i Středočeský kraj.

 

 

 

Powered by FTS
Tuesday the 1st. (c) 2012-2016 Zdeněk Štefek