Do Poděbrad zavítaly pohádky z večerníčků

Vytisknout
Datum zveřejnění

V Polabském muzeu v Poděbradech je možné až do konce října vidět výstavu Chaloupka na vršku a jiné pohádky z ateliéru Šárky Váchové. „Jsme prý národ, který nemá vlastní hrdost, snad kromě sportovních úspěchů. Ale přitom se máme čím chlubit, i v kultuře. Pohádky, loutky, večerníčky – také v tom jsme na světové špičce a svědčí o tom i tato výstava. Jsem hrdý, že mohu být při zahájení výstavy, navíc s lidmi, na kterých ten úspěch stál,“ řekl při vernisáži radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek.

Výstava loutek a dekorací z českých animovaných pohádek, na kterou finančně přispěl i Středočeský kraj, je umístěna ve dvou výstavních prostorách hlavní budovy Polabského muzea v Poděbradech. Nabízí 150 originálních loutek a dekorací z více než 25 českých pohádek. Autorka výstavy, Jana Sommerová, realizovala předtím úspěšné výstavy „Jak se oblékají pohádky“ a „Česká filmová loutka“.

 

Přítomné zaujme jistě exkurze do historie a vývoje pohádek, v sále je připraveno i promítání pohádek a dokumentárního filmu. Děti jistě zaujme tvořivý workshop, ve kterém si mohou vyzkoušet malování a výrobu loutek, animace a další činnosti.

 

Večerníček Chaloupka na vršku, Vánoční koledy, seriál Kostičky, Pinocchio, Paní Bída a další oblíbené tituly zde ožijí pro všechny generace

 

Výstava je svým zaměřením ojedinělá, chce zaujmout a pobavit rodiny s dětmi, mateřské a základní školy i širokou veřejnost.

 

 

 

Wednesday the 5th. (c) 2012-2016 Zdeněk Štefek