Festival sportu v Brandýse má za sebou již 33. ročník

Vytvořeno neděle 11. září 2016 6:10

Na hřišti Základní školy Na Výsluní v Brandýse nad Labem se ve středu 7. září konal již 33. ročník Festivalu sportu. „Jsem rád, že tak zajímavá akce byla podpořena Středočeským krajem z Fondu hejtmana,“ uvedl náměstek hejtmana Milan Němec. Festival ocenil i radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek: „Festival má dlouhodobou tradici a představuje zdejší sportovní oddíly, které přinášejí mnohdy i kulturní rozměr.“ 

Však také svou činnost prezentovaly městské oddíly fotbalu, basketbalu, veslování, kanoistiky, sportovního šermu, golfu, florbalu, boxu, aerobicu, sportovní střelby, tenisu, stolního tenisu, taekwon-da, street dance, sokola, žonglování, atletiky a jezdectví, dále i oddíly sportovní akademie, krav magy, Matýska, turistiky, požárního sportu, koloběžek, badmintonu, kickboxu a plavání. Do všech těchto činností se mohou děti v Brandýse nad Labem zapojit, pokud tedy seženou volné místo, což není vůbec jednoduché…

 

Kořeny festivalu souvisejí s historií košíkové, která sahá do začátku 50. Let. U zrodu Festivalu stála aktivita obyvatel Sídliště BSS, kde vzniklo po roce 1974 basketbalové hřiště a další sportoviště. V roce 1983 se konal první ročník akce. Festival se pomalu rozrůstal o další disciplíny a v průběhu let se ho účastnili významné osobnosti českého sportu, například Jan Kůrka, vynikající střelec a vítěz olympijských her v Mexiku, Jiří Raška zlatý olympijský medailista ve skocích na lyžích nebo Jiří Zídek, první Čech, jenž se prosadil v americké NBA.

 

V roce 2013 oslavila akce společně s hlavními organizátory, ing. Bohumilem Sváškem a Jiřím Šťastným, jubilejní třicáté výročí, došlo i na vydání almanachu.

 

Od roku 2014 se do organizace akce nově zapojuje Sport Maker a také Gymnázium J. S. Machara.  Festival sportu se ze svého tradičního dějiště v brandýském sídlišti přesunul do sportovního areálu ZŠ Na Výsluní.

 

 

 

 

 

Powered by FTS
Sunday the 20th. (c) 2012-2016 Zdeněk Štefek